נוירופידבק: "עוגן" לחזור להווה

מרטין היידגר כתב בהוויה וזמן:

 

"רק ההווה הוא, הלפני והאחרי אינם; אבל ההווה הקונקרטי הוא תוצאה של העבר והוא מלא בעתיד. ההווה האמיתי הוא, אם כן, הנצח. ”

רעיון זה נשאר מופשט עבור אנשים רבים, במיוחד בחברה הנוכחית שלנו שבה אנו חיים בחוסר התאמה עם מה שיש לנו היקר ביותר, הנצחי ביותר: ההווה.

 

אנחנו חיים בתוכניות שלנו, בתוכניות העתיד שלנו, בזיכרונות שלנו ולפעמים בחרטות שלנו. לבסוף, אנחנו חיים יותר בראש מאשר בגופנו ולהווה יש מקום מועט בחיינו, הוא לא מודע.

 

עם זאת, דרך זו של ניווט במרחב חיינו מהווה מכשול מרכזי לרווחתנו מכיוון שהדחיינות הבלתי פוסקת הללו מונעת מאיתנו לחיות באופן מלא. אנחנו הופכים עבדים למוח שלנו, לתחזיות שלו, לציפיות שלו, לפחדים שלו, לנוסטלגיה שלו, לחרטה שלו. אך לא ניתן לשכתב את העבר והשאלות הללו על מחר ימצאו תשובה רק בבוא היום. דרך זו של חיים לא בקצב מדלדלת את המשאבים שלנו ואנו פועלים בפוטנציאל מופחת. לחיות באופן מלא ברגע הנוכחי הוא דרך להתקרב לחיים בצורה בריאה וחופשית.

 

לחזור לעצמי זה להיות מרוכז, לחזור להווה זה להיות "מעוגן". "עיגון" וריכוז הן דרכים לחיבור עמוק עם עצמך ועם היקום הנחוצות על מנת להתמודד עם כל סוגי המצבים בגמישות ובחוסן ולמצוא פתרונות לבעיות שנקרות בדרכנו.

 

להיות "מעוגן" אומר שיש לך נקודת התייחסות או מקום לחזור אליו כאשר אתגרי החיים והרגשות מוציאים אותך מאיזון. עוגן היא היכולת להיות מודע ומודע לחלוטין ברגע הנוכחי. אם אתה מבוסס, אתה מתרגל תחושה עמוקה של מודעות ולעתים רחוקות חושב על המותנה. העוגן מתייחס לתחושה של התגלמות מלאה ומאוזנת בתוכנו ובמערכות היחסים שלנו. זהו גם חיבור עמוק יותר לעצמי האותנטי. "העיגון" היא חוויה של בהירות, שלמות, נכונות והרמוניה. אדם "המעוגן" שולט במוחו וברגשותיו ואינו יוצא מאיזון בקלות. מי שמתבסס מקבל את גחמות החיים ואינו מרשה לעצמם להיות מוצף באירוע.

 

להיות מרוכזים פירושו שאנו מאוזנים הן ברוח והן בהיגיון, בהיגיון וברגש, במציאות הפיזית ובעולם האטריאלי. אם אנחנו נשארים מרוכזים אך ורק במחשבות ובחוויות החיצוניות שלנו, אנחנו לוקחים הכל יותר מדי ברצינות וזה מוביל לסבל.

 

העובדה היא שאנו חלק ממכלול ונמצאים באינטראקציה מתמדת עם העולם הלא יציב והבלתי צפוי שבו אנו מתפתחים, ומאתגרים את יכולת ההסתגלות שלנו.

בעצם החיים מורכבים משינויים, חוסר יציבות ומעברים, וכאשר אנו מתנגדים לעובדה זו נוצר סבל. לבסוף, היותנו "יציב מדי" מתבטא בצורה של סימפטומים ובעיות, משום שבדינמיקה של חיינו, אין מדובר בהישארות במצב של שיווי משקל בלתי משתנה, וגם לא של חזרה למצב של שיווי משקל זהה לקודם. 

 

במציאות, זו שאלה של מציאת איזון חדש לגמרי, של הסתגלות מתמדת, של התאמה מחדש להקשר הנוכחי שמשתנה, בין אם נרצה בכך ובין אם לא. אנחנו חיים לפי תהליך משוב.

"העיגון" ומיקוד מחדש באופן קבוע חיוניים לרווחתנו. תהליכים אלה שחוזרים על עצמם באופן קבוע מאפשרים לנו להתאים ולקדם את רווחתנו. זה הכוונה ב"גמישות".

ישנן דרכים רבות להגיע לאיזון זה. יוגה היא פעילות שנועדה למשוך תשומת לב פנימה על מנת להגיע לאיזון זה. פעילות יצירתית על כל צורותיהן. התשוקות והעיסוקים המתחשבים המחברים אותך עמוק לעצמך. אבל גם בדידות, הריון או טיולים בטבע…

 

לרובנו יש לוחות זמנים עמוסים, או מנותקים מעצמנו לחלוטין, קבורים במשימות, מתח, עומס נפשי ואנחנו פשוט לא יודעים איך ומאיפה להתחיל. אנחנו צריכים לפרוק את עצמנו לפני שנוכל להתמסר למשהו אחר… אנחנו צריכים "לפנות מקום" ולהחזיר אנרגיה. זה המקום שבו נוירופידבק דינמי NeurOptimal® מציע חוויה שאין שני לה.

 

סוג ייחודי זה של נוירופידבק לוקח בחשבון את העובדה שאנו חלק ממערכת מורכבת ביותר איתה אנו מקיימים אינטראקציה ברמות שונות, עולם משתנה ללא הרף.

NeurOptimal® נוירופידבק עוזר לנו לנהל חיים בריאים למוח שלנו, חיים מלאים ורגועים.

כל מפגש מאפשר לנו ליצור הרמוניה ולהרגיש פחות מבולבלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן