5 תגליות מדהימות על המוח שלנו

1 – גם בבגרותו, חלק מהמוח ממשיך לצמוח
אף נוירולוג לא ציפה זאת: צמיחת המוח לא נפסקת לאחר הילדות! הוא ממשיך לצמוח לאורך החיים, לפחות חלק קטן: אזור זיהוי הפנים. תגלית שנערכה בינואר 2017 על ידי צוות מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת סטנפורד (ארצות הברית).

2 – הקשר גוף-גוף, צפוף בהרבה מכפי שחשבנו
הודות לשיטת איתור חדשה שחושפת את השרשראות הארוכות של נוירונים מחוברים זה לזה, צוות מאוניברסיטת פיטסבורג (ארצות הברית) זיהה באוגוסט 2016 את הקשרים האנטומיים בין מספר אזורים במוח לחלק בגוף. שמנהל לחץ.

3 – פעוטון של תאי עצב בקרום המוח
קרומי המוח, שכבות הרקמה המגנות המקיפות את המוח, מארחות אוצר: פעוטון של תאי עצב! זהו התגלית המפתיעה שעשתה קבוצת חוקרים מאוניברסיטת לוביין (בלגיה) בנובמבר 2016. תקווה לרפואה מחודשת.

4 – המוח מחובר למערכת החיסון
באופן בלתי צפוי, מדענים מאוניברסיטת וירג'יניה (ארצות הברית) גילו את נוכחותם של כלי לימפה במוחם של עכברים, המחברים אותם למערכת החיסון. עד כה משוכנעים המדענים כי למוח אין קשר אנטומי ישיר למערכת החיסון. נוכחותם של כלי לימפה נמלטה אפוא מכל הניתוחים שבוצעו עד יוני 2015.

5 – הפרעת קשב נראית במוח
מוחם של אנשים הסובלים מהפרעת קשב עם או בלי היפראקטיביות (קיצור הפרעות קשב וריכוז) הם שונים, מעט מעט יותר בהשוואה לאלה החופשים ממנה, מצאו החוקרים ההולנדים לראשונה בפברואר 2017. הוכחה שלפרעה זו יש בסיס פיזי.

(תמצית מאתר sciencesetavenir.fr)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן