Neurofeedback: טיפול בהפרעות מזון והתמכרויות שונות

במאמרים הקודמים ראינו כיצד נוירופידבק עובד ואיך זה יכול לעזור. עכשיו בואו נדבר על הפרעות אכילה והתמכרויות. עבור מרבית האנשים המקבלים טיפול באנורקסיה, בולימיה, אכילת אכילה מוגזמת, אכילת יתר כפייתית והשמנה, תזונה וצריכת מזון נאותה אינם הבעיות היחידות. כך גם באלכוהול, סמים והתמכרויות אחרות. לעתים קרובות אנו רואים אנשים הנאבקים גם הם עם הפרעת מצב רוח, חרדה, הפרעת דחק פוסט-טראומטית ובעיות אחרות שכמעט תמיד הולכות יד ביד עם התמכרויות.

הפרעות אכילה הן הקשות מבין כל "מחלות נפש" לטיפול ובעלות שיעור התמותה הגבוה ביותר. אנו משתמשים בציטוטים סביב המונח "מחלת נפש" מכיוון שאיננו מאמינים כי הפרעות אכילה הן "מחלות נפשיות". המונח "מחלת נפש" מיושן, ולמען האמת, שימוש לרעה בשפה. כל ההפרעות בהן אנו מטפלים הינן "הפרעות מוח". אלה בעיות בתפקוד הביולוגי של המוח שמתבטאים כך שאנשים חושבים שהם משתגעים. זו הסיבה שאנשים זקוקים לטיפול ועליהם לשמור על ראש פתוח כיצד השילוב של טיפולים שונים יכול לשפר את שיעורי הריפוי.

מכיוון שהפרעות אכילה והתמכרויות ובעיות קשורות הן "הפרעות מוח", הגיוני לווסת את המוח. Neurofeedback מאפשר לנו לעשות בדיוק את זה. אם יש לך הפרעת אכילה ו / או התמכרות אחרת, הבעיה נובעת מקבלת החלטות טובות מדי יום, אפילו כשאתה לא רוצה, אפילו כשקול ההתמכרות אומר לך להשתמש או להתנהג. אנו יודעים שהלקוחות שלנו באמת מנסים לנצח את התשוקה והם באמת רוצים לקבל את ההחלטה ה"נכונה ". הקרב הזה בראשנו מתיש והחולים מתעייפים במהירות, מה שמוביל לרוב לתחושות של חוסר תקווה וחוסר אונים. הם מנסים להשתמש בכל הכישורים שלמדו בחיים ובטיפולים אחרים, ולעיתים קרובות הכישורים קשים מדי לביצוע או שאינם עובדים.

Neurofeedback עוזר מכיוון שהוא מעצב מחדש את המוח כך שתוכלו לשים לב טוב יותר ולקבל החלטות טובות יותר לעצמכם. Neurofeedback מאמן את המוח שלך "ברגע." החיזוק כמעט מיידי. המשמעות היא שהמוח, שאוהב מוזיקה ומגיב להפרעות במוזיקה, מקבל כל הזמן אותות מהמחשב כדי לשנות או לשנות מצב. זה מאפשר לך להרגיש טוב יותר ולשמור על עצמך טוב יותר, מה שמאפשר לך במודע לקבל החלטות טובות יותר "ברגע הנוכחי".

למרות שעדיין אין הרבה מחקרים התומכים בקשר ישיר בין נוירופידבק לעצירת התנהגויות ממכרות, מחקר מבטיח מצא קשר בין נוירופידבק לשינה רגועה יותר, מצבי ערות ערניים יותר ו ירידה בדיכאון וחרדה. זה כשלעצמו מאפשר לך לקבל החלטות טובות יותר ולהתחיל בשיפור הקשר שלך בין גוף / גוף.

חיבור הנפש / הגוף מופר בדרך כלל בקרב אנשים עם התמכרויות. מה עושה בעצם התנהגות התרופה או הבחירה? זה מרדים ועוזר לך לשכוח. זה מאפשר לך "לא להרגיש". Neurofeedback עוזר לך להתחבר מחדש לגופך ורגשותיך ומייצב את המוח שלך. מוח מיוצב ומתפקד יכול להסתגל ולהסתגל לרגשות ותחושות הגוף, גם כשאנחנו לא אוהבים את התחושות האלה. מוח שמתפקד היטב עוזר לך ללמוד שאתה באמת יכול לעבור את הכאב ואי הנוחות לתחושות רגועות ונעימות.

כיצד פועל נוירופידבק?

לגבי התמכרויות וכל הסוגיות הקשורות, אנו מתחילים אותו דבר עבור כולם. אנו מבצעים הערכה יסודית ומפתחים תוכנית טיפול. אנו דנים בכך שנוירופידבק, כמו כל סוגי הטיפול, עובד רק אם אתה משתתף מרצון. עליך להיות עם תוכנית ארוחה ומטפל אם יש לך הפרעת אכילה ואם יש לך TCA ותוכנית התאוששות נוספת אם יש לך התמכרות. עליכם להסכים לא להשתמש בו במשך 24 השעות שלפני ואחרי הפעלת נוירופידבק. עליכם להסכים להשתתף בפגישה ולהשלים רשימת התנהגות בין הפעלות. עליכם להיות מוכנים להשתפר, אחרת הטיפול לא יעבוד. זו לא חוויה פסיבית של "re

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן