לפני שתמהר ליטול ריטלין (לטיפול בהפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות)

הפרעות קשב וריכוז: המאבק לבצע אבחון נכון ובחירת הטיפול הנכון

יש שפע של מידע באינטרנט, ובספרים, כתבי עת מקצועיים ומגזינים בנושא הפרעות קשב וריכוז, כך שלא נחזור על מידע זה כאן. בעולם המהיר הזה בו אנו חיים, אנשים רבים נאבקים עם תכונות לקויות קשב. לרבים מאיתנו יש מוחות שיכולים להסתגל לאורח חיים זה. שכיחות ADHD / ADD אמיתית עולה. יותר ויותר ילדים ומבוגרים מתקשים להתארגן, להישאר ממוקדים ולעשות דברים מכיוון שיש להם "הפרעה מוחית" שמפריעה ליכולתם לתפקד היטב ולהרגיש טוב עם עצמם.
בעוד אנו מכנים את כל הפרעת הקשב "הפרעות קשב וריכוז", ישנם שלושה סוגים של הפרעות קשב וריכוז: הסוג הלא קשוב, הסוג ההיפראקטיבי והסוג המעורב. ישנם טיפולים יעילים לשלושתם. מקובל כיום כי הפרעות קשב וריכוז הן הפרעה מוחית ניתנת לטיפול. עם זאת, חולים ומשפחות מתקשים לקבל אבחנה נכונה ולקבוע אם תרופה היא התשובה הטובה ביותר. מספר המבוגרים והילדים הנוטלים תרופות ממריצות הפרעות קשב וריכוז גדל ואף אחד לא מתרגש מכך.
רופאים לא אוהבים לרשום תרופות נגד הפרעות קשב וריכוז בגלל תופעות הלוואי שעלולות להיות מסוכנות. הם מודאגים גם מתבגרים ומבוגרים צעירים בגילאי בית הספר שישתפו או ימכרו את הכדורים שלהם. ילדים לא אוהבים תרופות מכיוון שבעוד שהם עובדים תופעות הלוואי לא נעימות והתרופה נעלמת לפני סוף היום. ההורים חוששים כי תרופות נגד הפרעות קשב וריכוז יפגעו בילדם. תרופות אינן פותרות את הבעיה לצמיתות, ואנשים עובדים רק טוב יותר כאשר התרופה נמצאת במערכת שלהם. כאשר הם מפסיקים ליטול את התרופות, הסימפטומים של הפרעת קשב וריכוז חוזרים. יש גם את הבעיה של שימוש לרעה בתרופות, הכמות שיש לנקוט, משך הפעולה הארוך, משך הפעולה הקצר, סופי שבוע וקיץ וכו '. כל זה מאוד מבלבל ומפחיד.

כבר הסברנו כיצד נוירופידבק עובד. מצד אחד, זה מסובך, לשים חיישנים על הקרקפת, מדידת גלי המוח שלך, פיקוח על שינויים. מצד שני, זה די פשוט. אמור למוח שלך כיצד להתנהג והוא עושה את מה שנאמר לו.
Neurofeedback בשילוב עם טיפול, חינוך, ולעיתים טיפול תרופתי, מציע טיפול אלטרנטיבי או משלים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ומבוגרים.

Neurofeedback הוא טיפול שיש לקחת בחשבון. אנו יודעים כי הפרעות קשב וריכוז הן תוצאה של מעגלים לא תקינים במוח. ממריצים מתקנים בעיה זו. עם זאת, הם אינם פותרים את הבעיה. Neurofeedback יכול לפתור את הבעיה ביעילות. באמצעות אימון מוחי, ילדים ומבוגרים מלמדים את מוחם לתפקד טוב יותר. הם נותנים לאנשים משוב חיובי מיידי כאשר מוחם מתנהג כמו שצריך, מה שמשפר את הקשב, התפקוד הקוגניטיבי, שינה ומצב רוח, וכולם בעיות עבור אנשים עם הפרעות קשב וריכוז. חלק גדול מהכשרה זו עשויה להימשך, אף כי "ציוצים" מזדמנים עשויים להיות נחוצים. אימונים עשויים לארוך עד 20 מפגשים, מכיוון שהמוח צריך לעבוד קשה כדי לבצע שינויים קבועים.

כשהתחלנו לאמן ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, הורים וילדים התחבקו מיד עם זה. יש צורך אדיר בחלופות ותוספי מזון לתרופות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז. אנו מכירים בכך כי בתרגול העיקרי שלנו: הפרעות אכילה, השמנת יתר והתמכרות, יש אחוז גבוה של אנשים הסובלים מתופעות של הפרעות קשב וריכוז. אנו מתחילים בביצוע הערכה מעמיקה, כולל ראיונות עם הלקוח ומשפחתו. מעורבות מטופלת ומשפחתית חיונית. לקוחות ומשפחות חייבים למלא רשימת בדיקה שבועית ולהעריך תסמינים בכדי שנוכל לעקוב אחר ההתקדמות שלנו. לקוחות ומשפחות צריכים להיות פתוחים ללמוד מיומנויות חדשות ותרגול בבית, מכיוון שאנחנו יודעים ששינוי התנהגות הוא חלק חשוב בטיפול בהפרעות קשב וריכוז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן