המוח הוא האיבר החזק ביותר שיש לבני אדם. למרות שלכולנו פוטנציאל רב עוצמה שמציע מוחנו, אנו מבלים מעט מאוד זמן בתרגול מיומנויות החשיבה שלנו. אנו מאמינים שמחשבה היא פונקציה טבעית, או שהיא מאמינה שההוגים הגדולים שבינינו מחוננים. שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. לכל אחד יש את היכולת להשתמש בפוטנציאל הלא מנוצל הזה.

האם אתה רוצה להכיר את המוח שלך טוב יותר? בואו נסתכל על כמה עובדות מדהימות על האיבר החזק הזה.

המוח מכיל 100,000 מיליארד קשרים

העובדות על המוח מדהימות באמת. לדוגמה, האם ידעת שהמוח האנושי סופג חמישית מכל האנרגיה שמייצר גופך במצב מנוחה? זה כמו נורה של 20 וואט הזוהרת ללא הפסקה. כמה גדול אתה חושב שהמוח? ובכן, אם אתם יכולים לדמיין, המוח שלכם מורכב ממאה מיליארד תאים, שכל אחד מהם מתחבר ל -1,000 תאי מוח נוספים בסך הכל של 100,000 מיליארד חיבורים. יש יותר נקודות חיבור סלולריות במוח האנושי מאשר כוכבים בגלקסיה שלנו. כדברי נורמן קוזינס, "אפילו היקום עם אינספור מיליארדי הגלקסיות שלו אינו פלא או מורכבות יותר מאשר המוח האנושי."

איש מעולם לא הצליח לנצל את מלוא הפוטנציאל של מוחם

הנה כמה עובדות מדהימות על המוח שלך. למרות שהמוח שוקל 1,360 ק"ג בלבד, הוא מכיל 12 טריליון תאי עצב (יותר מפי שניים וחצי מהאנשים בכוכב לכת זה). הוא מכיל 1000 טריליון מיליארד מולקולות (הרבה מעבר ליכולת המחשוב שלנו) ויכול לעבד 30 מיליארד פיסות מידע בשנייה. למוח שלך יש 10 מיליארד נוירונים, וטווח החיבורים שכל נוירונים במוח יכולים ליצור יהיה אחד עם 28 סרטנים אחריו. למוח שלך יש מספיק אנרגיה אטומית כדי לבנות ערים גדולות ברחבי העולם פעמים רבות. באופן לא מפתיע, אף אדם לא הגיע עד כה אשר הצליח לנצל את מלוא הפוטנציאל של המוח. ואתה?

מיתוסים מתפוצצים

אחת הסיבות לכך שאנו לא מצליחים להפיק את המרב מהמוח שלנו ולכן מיומנויות החשיבה שלנו היא שאנו שומרים על שורה של הנחות בירושה לגבי המוח שלנו וכישורי החשיבה שלנו. רבים מאיתנו מאמינים כי בניגוד לעובדות, נולדנו בהירים או טיפשים. אנו חושבים שאנחנו אינטליגנטים רק כמו כמות האינטליגנציה המדודה שלנו (IQ) ושזה קבוע דרך חיינו. אנו מאמינים שכאשר אנו נתקלים בבעיות גדולות, הם פשוט לא יכולים להיפתר. אנו מודאגים מקבלת החלטות ומצערים את יכולתנו לבחור בחוכמה. אנו חושבים שאנחנו תקועים עם דרך החשיבה שלנו ושאיננו יכולים לשנות זאת. וכדי להוסיף את כל זה, אנו חושבים שככל שאנו מתבגרים המוח שלנו יורד ואיתו, היכולת שלנו לזכור דברים. ההנחה היחידה שנכונה היא שרק החשיבה שלנו היא המגבילה את כוח המוח שלנו.

סיכום של נקודות מפתח במוח שלנו

1. המוח האנושי כה חזק עד שמעטים מאיתנו מתקרבים אליו ככל שאפשר.

2. לכל אדם יכולת לחשוב בצורה נבונה ויצירתית.

3. המוח הוא המקור לפקולטות נפשיות מרכזיות כמו זיכרון, דמיון, יצירתיות וחדשנות.

4. המוח הוא כלי המפתח לשלוט בעידן המידע המודרני.

5. כל אחד בארגון מודרני הוא עובד ידע במידה מסוימת.

6. מחקרים מראים כי מחצית מהכישורים הנדרשים לעובדים מצליחים כרוכים בשימוש בכישורי חשיבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן