המוח שלנו נידון להתנוון?

המוח שלנו הוא פלסטי (גמיש).

כולנו שמענו פחות או יותר על "פלסטיות עצבית".
במילים פשוטות, מדעי המוח הראו כי ניתן לעצב כמעט כל אזור במוח, במחיר מאמץ משמעותי אך בר השגה.
מדעי המוח הוכיחו גם שהאזורים בקליפת המוח שלנו, כלומר המתמחים בתפקוד חושי או מוטורי זה או אחר, יכולים להחליף זה את זה. במילים אחרות, עם חינוך מחדש נרחב ומתאים, אזור פגוע במוח יכול להתאושש במקום אחר ולחדש את תפקודו המקורי (למשל, ריח). לעתים קרובות אנו מציינים את הדוגמא של ג'ודי מילר האמריקאית הקטנה שהסרה את המוח הימני שלה וכעת יש לה את כל הפקולטות שלה.
תגלית שלישית: נוירונים חדשים יכולים להיוולד במוחנו, להתפתח (פי עשרה מגודלם) ולהכפיל את קשריהם (סינפסות) תחת השפעת רגשות, תמונות, מחשבות ופעולות שונות.

"גמישות" משולשת זו תלויה בעיקר בשני נתונים:

• הטעם שלנו לחדש והיכולת שלנו לאמפתיה.

נכון שמבוגר מאבד בממוצע 20 עד 30,000 נוירונים ליום על בסיס של 100 מיליארד … זה משאיר סיבה לתקווה, במיוחד מכיוון שאנו יכולים לשחזר נוירונים מחדש, להגדיל את גודלם ואת כוחם ו במיוחד להגדיל את הקשרים שלהם.

כך שאין עוד גיל ללמוד לדבר שפה זרה או לנגן בכלי נגינה.
מה שיצטרך להטיל הוא סוף האמונה, לעיתים קרובות מבוססת היטב, מהסוג "אני כבר לא בגיל" או "אני זקנה מכדי".

אז מה הטיפים להחזרת השליטה במוח שלך:

• לעולם אל תפסיק ללמוד דברים חדשים באופן קבוע כל חייך. בתחומים חדשים, בדרכים חדשות.
• לטפח שינויים קטנים או גדולים. בין אם זה לאכול תה במקום קפה, לשנות את דרכם לעבודה או להתמצא. או שנה את מותג הפסטות המועדף עליך ליעד חופשה מונוטוני וכו '.

• היזהר מזיהום רעש.

• העדף תמיד את הרעיון של צעדים קטנים, צעד אחר צעד.

• הימנע ממתח, סוכרת, כולסטרול, אלכוהול או טבק שהם אויבי הפלסטיות העצבית.

• אוהב אוכלים נוגדי חמצון (פירות, ירקות, דגים), פעילות גופנית, זן, אמפתיה, צחוק המקדמים פלסטיות.

פלסטיות עצבית והעתיד

העובדה שהנוירונים שלנו יכולים "לצמוח לאחור" ושהם נודדים לאזורים במוח שלנו הזקוקים לכך (בזכות מולקולת הטנאסקין בפרט), זה פותח דרכים רציניות לטיפול במחלות ניווניות.

Neurofeedback היא שיטה מהפכנית לאימוני המוח שלנו, ולצורך העניין על ידי ויסות עצמי. כמו חדר משקל, ויסות עצמי זה ימנע "אובדן" של כוח מפעילות חשמלית וגם יביא כוח לדחף העצבים. זה מגביר את המוליכות, כלומר את היכולת להעביר דחפים מחיבורים בין עצביים. תוצאה: שליטה רגשית טובה יותר, עלייה בפקולטות הקוגניטיביות והגברת הפלסטיות העצבית.

אם היינו מסכמים את המאמר שלנו, נוכל לומר כי לאחר שקרא אותו שינה את מבנה המוח שלך. הקריאה הקצרה הזו שינתה את הנוירונים שלך. אם יתר על כן חשתם רגשות חיוביים ובמיוחד אהבה, השינוי יהיה חשוב יותר.
אז אהבה זה טוב לבריאות ולמוח שלך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן