איך זה עובד?

איך הנוירופידבק הדינמי עובד?

מאז הלידה (וגם מכמה גורמים גנטיים) אנו חווים חוויות מגוונות מאוד לאורך חיינו . כל זעזוע רגשי בחיינו, הצטברות של מתחים, חוסר ביצועים אפקטיביים או מספיק אופטימליים  יוצרת "מערבולות" נפשיות/רגשיות ואף פיזיולוגיות המסיטה את הפעילות והעיבוד הרגיל של המידע על ידי המוח.

 

באמצעות חיישנים, המערכת מודדת את פעילות המוח ע"י  אֶלֶקְטְרוֹאֶנְצֶפָלוֹגְרָם (EEG: רישום הפעילות החשמלית במוח, לא פולשני וללא כאב), על מנת לזהות פעילות חשמלית לא סדירה או לא רצויה וליידע את המוח דרך משוב טבעי.

המערכת מבוססת על היכולות למידה והסתגלות הדינמית של המוח ומערכת העצבים המרכזית. 

 

הנוירופידבק הדינמי הינו היחיד מסוגו בעולם עם יכולת מדידה וסנכרון עם הפעילות הדינמית והמשתנה של המוח.  

dynamic neurofeedback brain waves
נוירופידבק

אימון נוירופידבק דינמי

במהלך האימון מושמע מוזיקה או קול מתואם. ברגע שהמערכת מזהה פעילות לא סדירה , היא קוטעת לרגע את הצליל. הפסקת או ניתוק הקול, יוצר השפעה בלתי צפויה ומשמעותית עבור המוח ויוצר אפקט ההפתעה אשר ביכולתו של המוח להפעיל סדרה של תגובות ובמיוחד ארגון מחדש של קשרים בין הנוירונים, רגולציה של הפעילות המוחית המונח גם "ויסות עצמית".

 

במילים אחרות אותן הפסקות קצרות וחוזרות, מהווה "מידע" עבור המוח ועוזרות לו לזהות בעצמו "תפקוד לקוי" בפעילות שלו ולשוב לפעולה חלקה יותר ולמקסם את הפוטנציאל שלו, וכתוצאה מכך לשיפור תפקודי, למשל קוגניטיבי, רגשי, נפשי, התנהגותי ואף מוטורי. המוח, בזכות הגמישות ומנגנון הלמידה שלו, לומד ובונה דפוס חדש, מאורגן יותר, חסין ויציב יותר, לפי היכולות והמשאבים שלו וזאת באופן לא מודע. 

לכן המוח הוא זה שעושה את העבודה של "תיקון" ושיפור באופן לא פולשני וטבעי לחלוטין!

דילוג לתוכן